Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa
Opublikowano 11 maja 2022

11 maja 2022

Uroczystości  rozpoczęły się o godzinie 12:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy wraz z Honorową Asystą Wojskową.

Następnie zaproszeni goście i mieszkańcy udali się pod "Pomnik Niepodległości", gdzie odbył się Uroczysty Apel przy udziale Kompani Honorowej z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, oddano hołd  poległym a także złożono wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze pamięci pod pomnikiem.

Powiat Wałbrzyski reprezentowali: Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, Bogusław Uchmanowicz Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, Sylwestra Wawrzyniak Przewodnicząca Rady Powiatu, Stanisław Skrzyniarz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

10 Brygadę Kawalerii Pancernej reprezentowała mjr Katarzyna Sawicka, pełniąca obowiązku dowódcy Brygady.

Po zakończonych uroczystościach z udziałem asysty wojskowej w parku przy Urzędzie Miejskim w Głuszycy odbył się piknik militarny. Nie zabrakło mnóstwa atrakcji dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego, m.in. pokazy jednostek strzeleckich, policyjnych i strażackich, pokazy sprzętu pancernego: bojowego wozu piechoty, trenażera strzeleckiego  CYKLOP, zabaw z animatorami dla najmłodszych, a także pysznej grochówki żołnierskiej.