XXXII Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego
Opublikowano 24 lutego 2022

24 lutego 2022

Na XXXII Sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego , Radni przyjęli sprawozdanie z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu za 2021r., podjęli uchwałę o podniesieniu wynagrodzenia dla zawodowych rodzin zastępczych, prowadzących rodzinne domy dziecka oraz rodzin pomocowych. Podjęto decyzję o wspólnej realizacji i finansowaniu budowy chodnika w Dziećmorowicach w ciągu drogi powiatowej 3368D oraz przy drodze powiatowej 3379D. Przyjęto również do realizacji zadania z zakresu administracji rządowej dotyczące przygotowania i przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2022r. Wprowadzono również zmiany w planie budżetu Powiatu na 2022 oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022-2027.
Radni zajęli również stanowisko w sprawie agresji Rosji na Ukrainę. Starosta zamierza wspierać obywateli Ukrainy. Powiat będzie przygotowany na przyjęcie ewentualnych uchodźców z tego kraju.