Roczna odprawa w Straży Pożarnej
Opublikowano 05 marca 2021

05 marca 2021

Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu podczas rocznej odprawy podsumował funkcjonowanie pożarnictwa na naszym terenie.

Ogółem w roku 2020 straż wyjeżdżała 2985 , to więcej w porównaniu do lat ubiegłych ale dodatkowe wyjazdy spowodowane były panującym stanem zagrożenie epidemicznego.
Na bieżący rok planowane są duże inwestycje min, przebudowa i rozbudowa budynku „C” w jednostce straży pożarnej przy ul. Przemysłowej, zakup dwóch nowych samochodów osobowych w ramach budżetu obywatelskiego miasta Wałbrzycha oraz nowego ciężkiego wozu bojowego.

Dziękuje Strażakom za nieocenioną pomoc okazywaną przy realizacji zadań związanych ze zwalczaniem wirusa SARS COV-2 oraz za gotowość bojową i czuwanie nieustanne nad naszym bezpieczeństwem - Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.