Most w Bartnicy po przebudowie
Opublikowano 06 lutego 2023

06 lutego 2023

"Mamy w zarządzie 84 obiekty mostowe. Mogę z dumą powiedzieć, że odkąd jestem w samorządzie wyremontowaliśmy 17 z nich. To bardzo dużo bo przebudowa takich obiektów do najłatwiejszych nie należy a i koszty są ogromne. Odbierany dzisiaj most w Sierpnicy w gminie Głuszyca wyremontowaliśmy dzięki wsparciu pozyskanemu z rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Most może mały ale przeprawa umożliwia ruch nawet 40 tonowych pojazdów a ważny dlatego, że łączy dwie gminy – Głuszycę z Nową Rudą.
Do rządowego programu złożyliśmy wniosek na wsparcie finansowe do trzech obiektów mostowych : w Sierpnicy, Glinnie i Kolcach i wyremontujemy je w bieżącym roku. Zakończona inwestycja to pierwszy etap zadania realizowanego pod nazwą „Przebudowa obiektów mostowych w celu poprawy dostępności turystycznej Ziemi Wałbrzyskiej”. Dziękuję rządowi polskiemu za to wsparcie, dziękuję posłom ziemi wałbrzyskiej: Michał Dworczyk, Wojciech Murdzek - Poseł na Sejm, Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP a w szczególności Marcin Gwóźdź, za wsparcie, za to że mały powiat wałbrzyski, położony na końcu świata jest widoczny w Warszawie. Dziękuję Adrianna Mierzejewska - Wójt Gminy Nowa Ruda – za to, że znalazła czas i wspólnie z nami odbierała zakończenie inwestycji. Cała inwestycja, czyli remont trzech mostów wyniesie 3 338 203,75 zł z czego 2 945 000 zł pochodzi z dofinansowania rządowego. Remont mostu w Sierpnicy kosztował 1 669 101,88 zł. Cieszę się , że nasze podatki wracają do nas i są inwestowane w poprawę jakości infrastruktury drogowo – mostowej i przyczyniają się do rozwoju turystyki." - powiedział Starosta Krzysztof kwiatkowski na otwarciu mostu w Bartnicy.