IX Dyktando Miejskie w Głuszycy
Opublikowano 21 czerwca 2021

21 czerwca 2021

Zakończyło się IX Dyktando Miejskie w Głuszycy Pod honorowym patronatem Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego i Burmistrza Głuszycy Romana Głoda. Do udziału zgłosiło się 16 uczestników , mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Mistrzowie Ortografii musieli zmierzyć się z barwnym lecz trudnym tekstem dyktanda przygotowanym przez Joannę Bator.
Nagrody najlepszym wręczali Marek Masiuk Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego oraz Wiceburmistrz Głuszycy Grzegorz Szymański.
Najlepsza okazała się Pani Beata Mołda zdobywając 195 pkt. na 200 możliwych do zdobycia.
II miejsce Pani Marta Czepil
III miejsce Pani Magdalena Kandefer
Wszystkim serdecznie gratulujemy a szczególne podziękowania za super organizację należą się Pani Sabinie Jelewskiej Dyrektor CKMBP w Głuszycy